SARBINOWO

Sarbinowo - to fantastyczna miejscowość do spędzenia urlopu w gronie rodzinnym. Miejscowość położona 7 km na zachód od Mielna w województwie zachodniopomorskim. Dawniej mieszkali to tylko rybacy i rolnicy, dopiero pod koniec XIX wieku zaczęli przyjeżdżać tu letnicy. Obecnie jedna z bardzo atrakcyjnych miejscowości letniskowych, ściągająca każdego roku wielu wczasowiczów. Wizytówką Sarbinowa jest neogotycki kościół z 1856 roku, w którym w sezonie odbywają się koncerty organowe przy udziale znanych wykonawców, także operowych. Sarbinowo to również miejsce aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem okolicy, za sprawą wyznaczonych szlaków turystycznych - pieszych i rowerowych. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz wypoczynek z dala od zgiełku. Miejscowość położona bezpośrednio przy plaży wzdłuż, której wybudowana została promenada. Główne życie wakacyjne odbywa się wzdłuż ulicy Nadmorskiej, gdzie znajdują się bary, kawiarnie, restauracje oraz budki z lodami i deserami. Dla dzieci można znaleźć mnóstwo atrakcji, jak wesołe miasteczko oraz wszelkiej maści salony gier, małych karuzel oraz bujaków. Wieczorami urozmaiceniem wakacji są otwarte kawiarnie, puby oraz bar karaoke. Obecnie Sarbinowo rozwija się w szybkim tempie i co roku powstają nowoczesne ośrodki, mogące zadowolić każdego turystę, każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od wygodnie i nowocześnie urządzonych apartamentów, poprzez komfortowe i w pełni wyposażone domki wraz z dużymi placami zabaw, a na ośrodkach SPA skończywszy. Wspaniały mikroklimat okolicy, powietrze bogate w jod oraz sąsiedztwo obszarów leśnych to wszystko sprawia, że do Sarbinowa chce się wracać.
 
Plaża
Szeroka i piaszczysta plaża pozwala na swobodny wypoczynek całej rodziny. Dzięki temu, że rozciąga się wzdłuż całego Sarbinowa, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Zejścia na plażę (kilkuschodkowe), znajdują się średnio co 200m. Na plaży znajdują się atrakcje dla małych i dużych dzieci (dmuchany zamek do zjeżdżania i skakania, banan ciągnięty za motorówką). Istnieje również możliwość popływania skuterem oraz przejażdżki motorówką. Część miejska od plaży oddzielona jest świeżo wyremontowaną promenadą. Promenada ta na początku XX wieku stanowiła zaporowy mur przed niszczycielskimi falami morza. Z czasem przekształcona została w deptak, gdzie obecnie można wzdłuż plaży spacerować na odcinku około 1,5 km. Znajduje się przy niej mnóstwo punktów gastronomicznych oraz zejścia na plaże.
 
Szlaki Turystyczne - rowerowe
Mała Pętla (7 km) – Sarbinowo, Chłopy, Mielenko
Pętla Ustronie (12 km) – Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Sianożęty
Duża Pętla Wiatrakowa (39 km) – Sarbinowo, Chłopy, Mielenko, Mielno, Unieście, Łazy
Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10 (zielony - 91,2 km) – Pleśna, Gąski Latarnia, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy, Osieki, Iwięcino, Bukowo Morskie, Dąbki, Żukowo Morskie, Darłowo, Darłówko
 
Atrakcje
•Neogotycki kościół z 1856 roku •Zabytkowe domy z początku XX wieku •Wesołe miasteczko przy pętli •Konstrukcje wspinaczkowe dla dzieci z kulkami do skakania •Festyn w sierpniu •Promenada wzdłuż całej plaży, można pospacerować z dziećmi i można bez problemów przejechać wózkiem •Kawiarnie i restauracje na promenadzie, wieczorem można spokojnie posiedzieć i popatrzeć na zachód słońca •Rozrywki oraz ciekawostki dla dzieci na plaży •Jazda konna •W pobliżu Sarbinowa w Gąskach znajduje się druga co do wielkości latarnia morska •W sąsiednich Chłopach jest mała przystań rybacka ze świeżymi rybami sprzedawanymi prosto z kutra .
 
Zdjęcia Sarbinowa z lotu ptaka

Sarbinowo   Sarbinowo   Sarbinowo
 
Sarbinowo   Sarbinowo   Sarbinowo


POLECANE OŚRODKI
w Sarbinowie:
Domki "Wolny Domek" położone ok 500 m od morza
Domki "U Kaspra" położone ok 250 m od morza
AKTYWNA MAPA   z domkami letniskowymi:
Sarbinowo to niewielka nadmorska miejscowość..